AGÁRDI IZABELLA: történész, az iASK kutatója. Doktori oklevelét az Utrechti Egyetemen szerezte. Kutatási területei a 20. századi Közép-Kelet európai társadalom- és kultúrtörténet, nőtörténelem, elbeszélt történelem, emlékezet és történelem metszéspontjai, történetírás, valamint irodalomelmélet.
BALÁZSY PÉTER: Vas vármegye főjegyzője.
BALÓDI LÁSZLÓ: Csallóközi Falvak és Városok Társulásának elnöke, Nemeshodos (Szlovákia) község polgármestere.
BELČÁKOVÁ, INGRID: Az UNESCO Fenntartható fejlődés és környezettudatosság tanszékének vezetője a szlovákiai Zólyomi Műszaki Egyetemen. 1994 óta foglalkozik tájtervezési és tájgazdálkodási kérdésekkel, előadóként, gyakorlati szakemberként és kutatóként.
BINDER KÁROLY: zongoraművész, zeneszerző és egyetemi tanár, aki a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszékének tanszékvezetője, az iASK korábbi kutatója. Számos nemzetközi és hazai koncerten lépett fel, és több mint 300 művet komponált. Munkásságát több díjjal is elismerték, köztük az Erkel Ferenc-díjjal és az Artisjus Életműdíjjal.
BODA DEZSŐ: az iASK korábbi kutatója, a Pannon Egyetem (PE) Mérnöki Karán a Természettudományi Központ professzora, a Komplex Molekuláris Rendszerek kutatócsoport vezetője. A multidiszciplinaritáshoz való vonzódása és a világnak a fizikán túli megismerésére vonatkozó vágya az iASK felé sodorta, ahol a komplexitást kezdte tanulmányozni, mint a különféle a természettől a társadalomig terjedő rendszerek egy közös nevezőjét.
BROOKS, DANIEL R: az iASK korábbi kutatója, a Torontói Egyetem evolúcióbiológia professzor emeritusa. Kutatási területei közé tartozik a biodiverzitás, a rendszertan és a konzervációbiológia. Jelenlegi fókusza az evolúciós elvek alkalmazása az új betegségek megértésében és a proaktív intézkedések kidolgozásában. A Kanadai Királyi Társaság és a Linnean Society of London tagja.
DE LOMBAERDE, PHILIPPE: a United Nations University Institute on Comparative Regional Integration Studies (UNU-CRIS) igazgatója. Kutatási területei közé tartozik a regionális gazdasági integráció és a nemzetközi kereskedelem.
ELLER GIZELLA: Kimle község polgármestere.
FEJÉRDY TAMÁS: a kőszegi iASK kutatója, és UNESCO tanszék munkatársa. ICOMOS Piero Gazzola-díjas építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, DLA. 1976-tól 2013-ig a magyar műemlékvédelem központi intézményének munkatársa, 2002/2003-ban az UNESCO Világörökség Bizottság soros elnöke, a BME c. egyetemi docense, a Pannon Egyetem c. egyetemi tanára.
FILEP BÁLINT: a Széchenyi István Egyetem elnöke, az intézmény Területi Tudományi és Vidékfejlesztési Tanszékének egyetemi docense, a Comitatus Önkormányzati Szemle szerkesztőbizottságának tagja. PhD-fokozatát a térségek-városok versenyképességi elemzéséből szerezte.
FÖLDVÁRY TERÉZIA: Sárosfa (Szlovákia) község polgármestere.
FÜLÖP BENCE: az iASK korábbi ösztöndíjas kutatója, okleveles építőmérnök, térségi környezeti és vízrajzi rendszerek változásával, menedzselésével foglalkozik. A Trinity Enviro Kft. és az Alkalmazott Víztudományi Intézet vezetője.
GELENCSÉR ANDRÁS: akadémikus. Levegőkémikus, a Pannon Egyetem környezettudományi Intézetének egyetemi tanára, az MTA-PE Levegőkémiai Kutatócsoport vezetője, a Pannon Egyetem volt rektora. Fő kutatási területe a döntően levegőszennyezésből származó kicsiny részecskék, az ún. légköri aeroszol részecskék tulajdonságainak, forrásainak és légköri átalakulásainak tanulmányozása.
GRIMAZ, STEFANO: Senior kutató az Udinei Egyetemen, az Interdiszciplináris Biztonsági és Védelmi Laboratórium (SPRINT-Lab) igazgatója a Műszaki és Építészeti Tanszéken. Kutatásai a biztonságkezelésre összpontosítanak, különös tekintettel a szeizmikus kockázatokra, a munkahelyi biztonságra és környezetvédelemre. Jelenleg az olasz Belügyminisztérium által létrehozott műszaki-tudományos bizottság tudományos koordinátora a vészhelyzeti beavatkozások biztonságosságának biztosítására. Az UNESCO tanácsadója, a ResiliEnhance platform, az UNESCO tanszékek kelet- és közép-európai hálózata létrehozásának kezdeményezője.
GUTOWSKI ROBERT: Ybl Miklós-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. A Kőszeg-Kraft program során megújult több épület (Szemző-ház, Festetics Palota, Benedict Hotel) építész tervezője.
HANKÓ BALÁZS: kultúráért és innovációért felelős miniszter, Kulturális és Innovációs Minisztérium.
HELLMUTH KRAMBERGER, ANJA: régész, az Alma Mater Europaea University (Maribor) kutatója és bölcsészettudományi tanársegédje, a Ljubljanai Egyetem Bölcsészeti Karának docense. Kutatási területei közé tartozik a bronz- és vaskor, valamint az ókori Kelet története.
JAKOBI ÁKOS: az iASK Kraft-Kutatócsoport egykori vezető kutatója, PhD, habilitált egyetemi docens, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Földrajz- és Földtudományi Intézet Földrajztudományi Központjának vezetője, a Regionális Tudományi Tanszék docense.
JELINČIČ, DANIELA ANGELINA: korábbi iASK kutató. 2016 óta az IGCAT (International Institute of Gastronomy, Culture, Arts and Tourism) szakértője. A Zágrábi Nemzetközi Kapcsolatok és Fejlesztési Intézet Kultúra és Kommunikációs Tanszékének vezető kutatási tanácsadója A kulturális turizmus témakörében az Európa Tanács szakértője, és számos stratégiai kulturális/turisztikai projekt koordinátora.
KATONA LINDA: az iASK munkatársa, az intézetben működő Kraft-kutatócsoport koordinátor projektmenedzsere. 2022 óta az Eötvös Loránd Tudományegyetem Szociológia Doktori Iskolájának doktorandusza. Kutatásaiban a regionális identitás kialakulásával és formálódásával foglalkozik.
KEREKES SÁNDOR: az iASK kutatója, a Budapesti Corvinus Egyetem volt rektorhelyettese, a Környezetgazdaságtani és Technológiai Tanszékének egyik alapító professzora. A Kaposvári Egyetem Gazdálkodási és Üzleti Tudományok Doktori Iskolájának vezetője.
KÉZAI PETRA KINGA: az iASK korábbi ösztöndíjas kutatója, egyetemi adjunktus, a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar Vezetéstudomány és Marketing Tanszék munkatársa. 2020 óta a HUN-REN Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont tudományos segédmunkatársa.
KOMLÓSI LÁSZLÓ: a Széchenyi István Egyetem Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola Gazdálkodás- és Szervezéstudományi Doktori Programjának vezetője. Kutatási területei közé tartozik a szervezeti kommunikáció és a kognitív nyelvészet.
KORPONAY ZSÓFI: énekes, grafikus és illusztrátor. A jazz műfajában tevékenykedik, és számos koncerten lépett fel itthon és külföldön egyaránt. Emellett tervezőgrafikusként és illusztrátorként is ismert, többek között az OkosMese illusztrátora. Munkásságát a kreativitás és a művészi sokoldalúság jellemzi. Rendszeresen tart énekoktatást és mesterkurzusokat.
KOVÁCS ÁGNES: irodalomtörténész, az iASK kutatója és az Agota Kristof kutatócsoport tagja. 2011-ben védte meg doktori értekezését az ELTE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskolájában. Kutatási területei közé tartozik az irodalomelmélet, a kortárs magyar irodalomtörténet, valamint az irodalom és medialitás kapcsolata.
MAGASHÁZI ANIKÓ: közgazdász, üzleti szakmai életpálya után váltott az akadémiai terület felé és PhD fokozatot szerzett a Budapesti Corvinus Egyetemen. Az iASK kutatója és a nemzetközi kapcsolatok terület vezetője. Dél-Kelet-Ázsiáról, Közép-Kelet-Európáról publikál, Szingapúrról írt könyve magyar és angol nyelven is megjelent.
MÁRKA SZABOLCS: az iASK Tanácsadó Testületének tagja, a Columbia Egyetem fizika professzora és a Columbia Experimental Gravity Group vezetője. A Kossuth Lajos Tudományegyetemen szerzett diplomát, majd a Vanderbilt Egyetemen PhD fokozatot. A Blavatnik-díj kitüntetettje és számos díj társdíjazottja, köztük a Breakthrough Prize in Fundamental Physics és a Gruber Cosmology Prize. A kozmikus gravitációs hullámok első közvetlen megfigyelésének részese; széleskörű kutatásai az asztrofizikától a biofizikáig terjednek.
MÁRKA ZSUZSA: a Columbia Egyetem Asztrofizikai Laboratóriumának tudósa, ahol a LIGO (Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory) projekten dolgozik, amely 2016-ban jelentette be a kozmikus gravitációs hullámok első közvetlen észlelését. Kutatásai a gravitációs hullámok és a nagy energiájú neutrínók közös keresésére összpontosítanak.
MARKOVITS ALÍZ: a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program vezérigazgatója, a Pannon Egyetem címzetes egyetemi docense. A kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének korábbi fejlesztési vezetőjeként tapasztalatot szerzett a regionális fejlesztési projektek tervezésében, megvalósításában és ellenőrzésében. Kiemelt feladata volt az intézetben kidolgozott Kraft koncepció gyakorlatba átültetése, a „Kreatív Város – Fenntartható Vidék Kőszeg város példáján”.
MÁTAY MÓNIKA: történész, az iASK kutatója, a Beszélő Házak sorozat szerkesztője. Habilitált egyetemi docens az ELTE Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetében. Kutatási területe a modern európai társadalom- és kultúrtörténet.
MATYASOVSZKY-NÉMETH MÁRTON: az iASK kutatója, a Bibó István Szakkollégium igazgatója. Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi adjunktusa. Kutatási területei közé tartozik a jogelmélet és a jogszociológia.
MAYER GÁBOR: területfejlesztésért felelős államtitkár, Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium.
MISZLIVETZ FERENC: a kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének (iASK) alapítója és igazgatója, Jean Monnet professzor, a Pannon Egyetem Kőszegi Kampuszának egyetemi tanára, a KRAFT (kreatív város, fenntartható vidék) innovatív, regionális fejlesztési koncepció kidolgozója. Kutatási területei: a demokrácia elmélete és gyakorlata, a civil társadalom, Közép-Európa és Európa-tanulmányok, globalizáció, fenntarthatóság.
MIZSEI ZOLTÁN: az iASK zenei kutatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzenei Tanszék docense. Fő kutatási területe a zenei örökség és hangtájkép. Hangzó Város névvel dolgozott ki kutatási-alkotói-zenei továbbképző módszert.
MORVAY SZABOLCS: az iASK Kraft-Kutatócsoport vezető kutatója, emellett egyetemi adjunktus a Széchenyi István Egyetemen, ahol Regionális gazdaságtant tanít. A Magyar Regionális Tudományi Társaság tagja. Kutatási területe a kultúraalapú városfejlesztés.
MÜLLER, BERNHARD: Wiener Neustadt korábbi polgármestere és az Urban Forum alapítója. Jelenleg az Urban Forum főtitkára, ahol városi és regionális fejlesztési kérdésekkel foglalkozik. Az Urban Forum célja, hogy elősegítse a városi térségek fenntartható fejlődését és támogassa a városok érdekképviseletét.
NAGY IVÁN: a dunaszerdahelyi Csallóközi Múzeum (Szlovákia) igazgatója, kurátora és etnológusa. A néprajz, valamint az etnomuzikológia területén szerzett elismertséget. Kutatási területei közé tartozik a hangszeres népzene és Csallóköz helytörténete.
NÁRAI MÁRTA: a Széchenyi István Egyetem Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszékének docense. A Közösségi és civil tanulmányok mesterszak szakfelelőse, szakterülete a társadalomtudományi szociológia. a Civil Szemle című folyóirat főszerkesztője 2014-től 2023-ig.
NYUL ZOLTÁN: magasépítésért felelős helyettes államtitkár, Építési és Közlekedési Minisztérium.
PORGA GYULA: Veszprém, Európa Kulturális Fővárosa polgármestere.
RECHNITZER ZSÓFIA: művészettörténész, kurátorként végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, majd az University of Warwick-on folytatott műtárgypiaci tanulmányokat.
SZABÓ LAJOS: az iASK korábbi kutatója, a Budapesti Corvinus Egyetem általános és mb. oktatási rektorhelyettese, habilitált egyetemi docense. A Magyar Projektmenedzsment Szövetség alapító tagja. Kutatási területei közé tartozik a stratégiai menedzsment, a stratégiai projektek fenntarthatósága.
SZABÓ MARIANN: iASK kutató, közgazdász, regionális kutató. Gazdálkodás- és szervezéstudományok területén szerzett doktori fokozatot. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem adjunktusa.
TÓTH GERGELY: korábbi iASK kutató, Keszthely város polgármestere.
Z. KARVALICS LÁSZLÓ: történész, az iASK vezető kutatója, információs társadalom kutató, az MTA doktora. A települési és regionális fejlesztéssel az okos város, az attrakciótervezés, a tudáskormányzás és a kulturális örökség kérdéskörei kapcsán foglalkozik.